Přeskočit na obsah
Na tomto webu používáme cookies. Dalším setrváním na webu souhlasíte s jejich použitím pro sběr dat.

UMĚLCI / DESIGNÉŘI

1972 /  Mnichov / DE

Šperkařka konceptuálního ražení, která našla svůj erbovní materiál v užitkovém plastu jako jednom z atributů současné konzumní společnosti. Přestože v sobě nese významy, jež jsou implicitně kritikou spotřební civilizace, přistupuje k jeho zpracování nejen kriticky, ale také ironicky, s humorem a s jistým estetickým okouzlením. Plastový odpad a jeho segmenty recykluje způsobem, který chápe za jakousi analogii primitivních kultur, když říká, že „Moje šperky jsou ze semen a pecek naší druhé přírody.“ Žije a pracuje v Praze a Brně. V letech 1997–2001 vystudovala University of Oregon at Eugene, USA, obor Kov a šperk.

Zastoupení v galeriích:

Stanley Street Gallery, AUS; Hillmanns Schmuck, Mnichov, DE; Galerie Tragwerk, Bayreuth, DE;  Galerie Toiles de Mer, Peyriac de Mer, FR; FOX Gallery, Praha, CZ.

Zastoupení ve sbírkách:

Uměleckoprůmyslové muzeum, Praha; Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou; Muzeum romské kultury, Brno; Sbírka FOX Gallery, Praha; Sbírka Jiřího Valocha, Brno; Luciano Benetton Collection, IT; Atelier EM, Bratislava, SK.

Nicole Taubinger