Přeskočit na obsah
Na tomto webu používáme cookies. Dalším setrváním na webu souhlasíte s jejich použitím pro sběr dat.

UMĚLCI / DESIGNÉŘI

1977 / Brno / ČR

Je autorkou vzpírající se konvenčnímu zařazení. Její aktivity jdou napříč různými disciplínami a žánry, které s bezprostředností sobě vlastní používá jako nejvhodnější médium pro svá excentrická sdělení. Její výtvarnou motivací je bohatý vnitřní svět představivosti, v němž se překrývá realita, osobní prožitky a situační humor s hravou fikcí a který zhmotňuje ve svých fantaskních bytostech. Kolem nich rozvíjí svérázné příběhy, v nichž se pohádkové motivy mísí s prvky horroru a sci-fi, ve kterých se sama stává důležitou aktérkou. Žije a pracuje v Brně a v Lednici. Vystudovala FaVU VUT v Brně, Ateliér grafiky u Margity Titlové Ylovsky.

Od roku 2006 vystavuje na samostatných i skupinových výstavách, realizuje performance, audiovizuální projekty: samostaně jako Bubačka, později jako Frída Kakao, jako členka audiovizuální skupiny Mateřídouška. Společně s M. Kozelkou vytváří filmové animace/performance: pohádky (po jeho úmrtí dokončuje v r. 2017 ilustrace ke Knize pohádek M. Kozelky); kooperuje s prof. Neutrinem, Moimirem Papalescu a dalšími.

Je zastoupena v soukromých sbírkách České republiky (zejména kresby, sítotisky, loutky). Realizovala rozsáhlé nástěnné kresby do interiéru (Rožnov pod Radhoštěm).

Tereza Damcová