Přeskočit na obsah
Na tomto webu používáme cookies. Dalším setrváním na webu souhlasíte s jejich použitím pro sběr dat.

VÝSTAVY / AKCE / DOPROVODNÝ PROGRAM

Vernisáž 16. 1. 2018 v 18 hodin / Samuel Paučo patří k nepřehlédnutelným osobnostem nejmladší generace pohybující se na poli současné malby.

Výstava Samuela Pauča / ZNAK
Vernisáž / Galerie Artikle / 16.1.2018 v 18:00 hod
Výstava potrvá do 10.2.2018
Kurátorka Kaliopi Chamonikola
Foto: Radim Dibdiak


Samuel Paučo / ZNAK

„Samuel Paučo patří k nepřehlédnutelným osobnostem nejmladší generace pohybující se na poli současné malby. Svou tvorbu rozvíjí kolem několika ústředních témat a výtvarných problémů, mezi nimiž důležitou úlohu přiznává barvě, struktuře, přírodě.“, tvrdí o Paučově tvorbě kurátorka výstavy Kaliopi Chamonikola.

Mnohovýznamový název výstavy Znak odkazuje především k dominantnímu motivu Paučových obrazů z posledních let, jímž je právě znak lambdy, popřípadě obraceného V, který, „plně emancipovanán a vyňat z plochy, žije svým aktivním prostorovým životem“, dodává Chamonikola. Paučo je známý také svými malířskými experimenty,  často  upozorňuje na materiálové kvality plátna, strukturu malby, nebo na princip vrstvení barev.

Kaliopi Chamonikola


Samuel Paučo (*1986, Zvolen)
Absolvent ateliéru malby Martina Mainera na brněnské FAVU, zde působil také jako odborný asistent (v ateliéru Martina Mainera,  Petra Kvíčaly). V roce 2009 byl nominován na prestižní cenu Essl Art Award. V roce 2011 se stal finalistou Ceny NG 333 vyhlašované Národní galerií pro mladé umělce do 33 let. V Brně již dříve vystavoval
v galeriích Galerie Mladých (Boha Jeho, 2013), Strom Art Gallery (Potopa, 2016). V současnosti pracuje jako odborný asistent na Akademii výtvarných umění v Praze.

15. 1. 2018